Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

nr dosar 11740/302/2006 la judecatoria sector 5.ultima infatisare a fost pe 22.11.2007 si totusi inca n-am primit nici macar acum o sentinta..ce se intampla..cum pot afla?stiu ac recurs se poate face in termen de 30 ed zile.eu sunt in barlad ,iar divortu a fost in bucuresti...
Ar trebui sa ajunga cineva la judecatorie si sa verifice, in condica, ce s-a notat in dreptul dosarului d-vs.
Termenul pentru atacarea sentintei curge da la comunicare.
Informaţii detaliate despre dosar

Număr unic dosar: 11740/302/2006
Înregistrat în data de: 28.08.2006
Obiect dosar: divorţ
Materia juridică: Minori şi familie
Stadiu procesual: Fond
Părţi:
Mihalcea Irina : Reclamant
Mihalcea Danut : Pârât
PRIMARIA SECTOR 5 BUCURESTI : Autoritate tutelară

TERMENE DE JUDECATÃ: 22.11.2007 iata celelalte termene:

05/10/2006 În baza art. 242 suspendă judecata cauzei. Cu recurs pe toată durata suspendării. Suspendat
13/09/2007 probe Amânat
18/10/2007 lipsă referate anchetă socială Amânat

Romică Stoica, Consilier juridic
am trimis email si-am primit raspunsul s-a dat sentinta in favoarea mea dar din noiembrie pana acum nu tb sa-mi vina acasa actele?tb sa-mi schimb buletinul si eu nu am hotararea.....
Ei! A fost Craciun, Revelion, Sf. Ion... nu cred ca s-au grabit sa o redacteze.
romascanu, moderator
Care grabit? Ca am avut dosare redactate in 6 sau chiar 8 luni!!! :))
In 1 luna s-a intamplat numai daca intrebam de 2-3 ori pe saptamana la grefieri... peste tot...
Plus ca de la redactare la comunicare mai dureaza ceva...