avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 414 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

nr dosar 11740/302/2006 la judecatoria sector 5.ultima infatisare a fost pe 22.11.2007 si totusi inca n-am primit nici macar acum o sentinta..ce se intampla..cum pot afla?stiu ac recurs se poate face in termen de 30 ed zile.eu sunt in barlad ,iar divortu a fost in bucuresti...
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 12:08, 16 Ianuarie 2008
Ar trebui sa ajunga cineva la judecatorie si sa verifice, in condica, ce s-a notat in dreptul dosarului d-vs.
Termenul pentru atacarea sentintei curge da la comunicare.
Informaţii detaliate despre dosar


Număr unic dosar: 11740/302/2006
Înregistrat în data de: 28.08.2006
Obiect dosar: divorţ
Materia juridică: Minori şi familie
Stadiu procesual: Fond
Părţi:
Mihalcea Irina : Reclamant
Mihalcea Danut : Pârât
PRIMARIA SECTOR 5 BUCURESTI : Autoritate tutelară

TERMENE DE JUDECATÃ: 22.11.2007 iata celelalte termene:

05/10/2006 În baza art. 242 suspendă judecata cauzei. Cu recurs pe toată durata suspendării. Suspendat
13/09/2007 probe Amânat
18/10/2007 lipsă referate anchetă socială Amânat



Ultima modificare: Miercuri, 9 Ianuarie 2008
Romică Stoica, Consilier juridic
am trimis email si-am primit raspunsul s-a dat sentinta in favoarea mea dar din noiembrie pana acum nu tb sa-mi vina acasa actele?tb sa-mi schimb buletinul si eu nu am hotararea.....
Ei! A fost Craciun, Revelion, Sf. Ion... nu cred ca s-au grabit sa o redacteze.
Ultima modificare: Miercuri, 16 Ianuarie 2008
romascanu, moderator
Care grabit? Ca am avut dosare redactate in 6 sau chiar 8 luni!!! :))
In 1 luna s-a intamplat numai daca intrebam de 2-3 ori pe saptamana la grefieri... peste tot...
Plus ca de la redactare la comunicare mai dureaza ceva...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Condamnare? nicoletacar nicoletacar va rog sa mi spunet ce sentinta este?este condamnat va rog sa mi explicati sentinta. va multumesc olutie: Emite adresa catre Biroul Executari Penale a ... (vezi toată discuția)
Timp de redactare sentinta atacabila numai cu recurs viktorV viktorV Stimati Forumisti, Un sfat va rog : In urmatoarea speta: actiune in constatare - prima instanta - fara citarea tuturor paratilor, instanta ridica exceptia ... (vezi toată discuția)
Sentinta in procesele civile LUNCANU IONEL LUNCANU IONEL Va rog sa imi spune-ti in cat timp trebuie sa ajunga hotararea acasa dupa terminarea procesului (prima instanta), avand in vedere termenul procedural pentru ... (vezi toată discuția)