Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita pentru contribuabilii cu datorii la ...
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita pentru contribuabilii cu datorii la primarie

Buna ziua,

Suntem o autoritate contractanta si vrem sa sa demaram procedura de executare silita in baza titlul executoriu emis potrivit Codului de procedura fiscala pentru contribuabilii care au datorii.

Care sunt pasii de urmat?

Va multumesc.
Puteti fi un pic mai explicita?
Nu vad legatura intre calitatea de "autoritate contractanta" si executarea silita conform CPF?
Sunteti autoritate contractanta si doriti recuperarea unor prejudicii create de cocontractanti sau sunteti serviciu/directie de venituri, impozite si taxe si urmariti recuperarea sumelor datorate bugetului local de contribuabilii localitatii?
Sunt o primarie, iar compartimentul de taxe si impozite urmeaza sa demareze procedura de executare silita pe cei care sunt rau platnici.

Cum se procedeaza?