Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... prenatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

prenatal

Buna seara,sotia mea este insarcinata dar lucreaza fara carte de munca ,intrebarea mea este:primeste vreun ajuto di partea statului?dar barbatii mai pot intra in prenatal?
in CIC da pot intra barbatii daca indeplinesc conditiile legale, mai exact daca: au realizat timp de 12 luni venituri profesionale supuse impozitului pe venit potrivit prevederilor Legii nr. 571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare.
Buna seara. Dumneavoastra puteti intra in concediu crestere copil, ca tatic, daca ati obtinut in ultimile 12 luni venituri impozabile.
va multumesc! ma-ti scapat de indoieli,pt ca am auzit ca nu mai pot intra barbati in cic