Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cereri fise de post
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cereri fise de post

pentru toti cei care cereti fise de post trimiteti-mi adresele de email si ce fisa vreti si va transmit tot ce am.
As avea nevoie, va rog, de urmatoarele fise de post, daca aveti posibilitatea:
- arhitect
- desenator tehnic
- inginer mecanic
- inginer constructor
- asfaltator
Adresa: doinau@yahoo.com
Multumesc mult.
1. Denumirea postul - ARHITECT

2. Compartimentul - Proiectare

3. Cerinte - Studii superioare de specialitate arhitectura
- experiente in domeniu de cel putin __ ani
-cunoasterea programelor de informatice specifice domeniului cel putin Arhicad

4. Subordonare ierarhica - este subordonat administratorului

5. Subordonare functionala - directorului tehnic

6. Atributii, sarcini, lucrari:

Deseneaza, proiecteaza, redacteaza pe calculator proiectele incredintate
Intocmeste documentatii de proiectare care tin de specificul firmei
Participa, in cazul in care este solicitat, la antemasuratori si masuratori
pentru relevare a constructiilor existente si terenurilor, precum si verificarea pe santier a cotelor si dimensiunilor de executie.
Coordoneaza activitatea de conceptie a designului general in activitatea de proiectare si executie a elementelor de constructie.
Asigura punerea de acord a obiectivelor ce constituie tema de proiectare cu planul urbanistic general.
Angajeaza in numele societatii lucrari de proiectare complexe.
Avizeaza partea de arhitectura a proiectelor realizate de atelierul de proiectare al S.C.
Participa la coordonarea unor faze importante de lucrari in santier.
- Executa lucrari de îmbunatatire a proiectelor, de design, la solicitarea directorului tehnic.
Realizeaza designul special pentru lucrari complexe de mobilier si amenajari interioare
Reprezinta societatea in relatiile cu organele municipale , judetene si alte
organe care se ocupa de avizari care tin de proiectele executate.
Inlocuieste directorul tehnic cand este imputernicit.
Raspunde de intocmirea corecta a sarcinilor conform fisei postului;
Pastreaza confidentialitatea datelor la care are acces;
Indeplineste orice alte misiuni complexe de profil incredintate de conducerea societatii.

7. Responsabilitati:

raspunde material, administrativ sau penal, dupa caz, pentru neîndeplinirea sarcinilor încredintate si pentru eventualele pagube pricinuite societatii.

Inginer constructii civile, industriale si agricole
1.Numele si prenumele titularului……………………………………………………………………….

2.Denumirea postului: inginer constructii civile, industriale si agricole

3.Pozitia in COR/Cod: 214201

4.Nivelul de instruire: superior

5.Experienta:…………………………………………………………………………………

6. Nivelul postului: executie

7.Relatii:
Ierarhice:
-este subordonat sefului de santier
-are in subordine………………………………………………………………………………
Functionale:
-are relatii de serviciu cu toate serviciile, birourile si alte entitati functionale;
-are relatii cu persoane juridice si persoane fizice care au tangenta cu sfera sa de activitate.

8.Responsabilitatile postului
-Urmareste executia lucrarilor pe santier din punct de vedere al cantitatii, calitatii, si respectarii termenelor de executie;

9.Descrierea sarcinilor/atributiilor/activitatilor postului:
-Organizarea lucrarilor pe santier;
-Verifica planurile de executie si propune solutii constructive pentru rezolvarea neconformitatilor identificate si tehnologii;
-Studiaza detaliile de proiectare si documentatia tehnica necesara pentru lucrarile de constructie;
-Urmareste executia lucrarilor pe santier din punct de vedere al cantitatii, calitatii, si respectarii termenelor de executie;
- Intocmeste cartea constructiei;
-Intocmeste si/sau verifica atasamente, situatiile de lucrari, rapoarte de lucru, procese verbale si orice alta documentatie cu caracter tehnic;
-Urmareste ca aprovizionarea cu materiale comandate sa se faca la timp si se verifica existenta documentelor de calitate;
-Isi insuseste si urmareste aplicarea legislatiei, procedurilor si instructiunilor tehnice de lucru.

Denumire post: Inginer mecanic
Locul desfasurarii muncii: conform dispozitiilor angajatorului
Departament: Instalatii
Subordonare: Directorului departamentului Instalatii
Supervizare: Supervizeaza activitatea instalatorilor aflati în subordine
Relatii functionale: cu angajatii departamentelor aprovizionare, administrativ.
Scopul postului: titularul postului are rolul de a asigura aplicarea corecta a procedurilor operationale ale lucrarilor contractate.

Activitati principale:
activitati de proiectare si de urmarire a modului de implementare a proiectului pâna la finalizare
întocmirea ofertelor catre clientii pentru care urmeaza sa se desfasoare proiecte
deplasari la clienti pentru efectuarea de masuratori
oferirea de informatii tehnice si mentinerea relatiei cu clientul pe parcursul derularii proiectului

Sarcini si îndatoriri specifice:
Mentinerea relatiei cu santierul

Responsabilitati ale postului:
Raspunde pentru calitatea negocierii contractelor/actelor aditionale cu beneficiarii
Raspunde pentru calitatea activitatii personalului aflat în subordine, pentru fluxul operational avizat si realizat în proiectele în care este implicat (proiectare, implementare, finalizare)

Autoritatea postului:
Este autorizat sa avizeze si sa coordoneze fluxul operational al proiectelor pentru care s-a angajat

Specificatiile postului:
studii superioare tehnice (avantaj Mecanica)
experienta minim 3 ani în activitati de proiectare/productie (domeniul tehnic)
cunostinte avansate de lucru în AutoCAD si/sau SolidWorks (avantaj)
cunostinte bune de limba engleza
permis de conducere categoria B

Deplasari
Frecventa: foarte des
Conditii asigurate: diurna, cazare, transport

Relatiile cu alte departamente:
descrise în Regulamentul de organizare si functionare si Regulamentul de ordine interioara

Conditii de munca:
munca este preponderent de teren
program normal de lucru

Salarizare: Salariul brut lunar este de ..................... lei noi, la care se adauga sporurile negociate.

Facilitati: masina de serviciu, telefon mobil, computer personal.
Sanctiunile aplicate pentru nerespectarea sarcinilor de serviciu, conform rigorilor prevazute în fisa de post, sunt descrise pe larg în Regulamentul intern (ROI).
Multumesc mult dl. freeelis. :coffee:
As dori sa ma ajutati cu urmatoarele fise de post:
1. Inginer sef agricultura
2. Agricultor
3. Secretar asistent director
4. Functionar informatii
5. Gestionar depozit
6. Sef atelier
7. Strungar
8. Lacatus mecanic
9. Menajera
10. Lucrator bucatarie

adresa mail: danielcetate@yahoo.com; danielcetate@gmail.com

Va multumesc mult!

Rog sa ma ajutati, am control de la itm- nu am fise post
- lacatus mecanic
-sapator manual
- electromecanic retele cablu (telefonie)
- electrician in constructii
- electrician intretinere si reparatie
-manipulant marfa
- electromecanic auto
multumesc mult
victorisac2000@gmail.com