Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... declaratie notariala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

declaratie notariala

mama in varsta a lasat apartamentul ei proprietate fiului ei si nevestei prin act de vanyare cumparare. Ulterior nevasta reclama datorii iar soacra pune pe card norei o suma consistenta de bani. Fata soacrei se imbolnaveste grav si avand nevoie de curatela se trece de bun acord la recetadarea apartamentului soacrei prin donatie. La notar se incheie DECLARATIE NOTARIALA cum ca fiul ei si nora n-au avut contributie banesca la cimpararea apartamentului.La o saptamana nora introduce divort, care se face prin acordul partilor. Soacra deschide isi cere bani inapoi, nora deschide proces reclama ca apartamentul i apartine !!! E valabila declaratia notariala IN INSTANTA ?
e valabila o declaratie notariala in instanta.
Ce inseamna "recetadarea" apartamentului?