Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... termen-act aditional contract credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

termen-act aditional contract credit

Buna ziua,
as dori sa stiu,daca pana la aceasta data nu am primit actul aditional la contractul de credit,pana la ce data sa mai astept?
Mentionez ca sunt somera si din luna ian.am reusit sa platesc decat o singura rata(am fost personal la banca sa anunt imposibilitatea de a plati,am trimis si o scris.recomandata) si m-au sunat de la banca sa ma anunte ca din aceasta luna mi se reliziliaza contractul.
Sfatuiti-ma,va rog cum sa procedez?
Va multumesc anticipat.
Bună ziua,

Dacă v-au sunat și au comunicat rezilierea contractului nu cred că o să mai primiți actul adițional.

Sfatul meu este de a mai contacta reprezentanți bănci pentru a ajunge la o soluție optimă pentru dumneavoastră și banca.

Succes,
Buna dimineata. Trebuie sa mergeti personal la banca respectiva, sa dicutati cu ofiterul de credit unde a fost repartizat dosarul dvs. Banca va poate face o reesalonare a imprumutului dvs. sau poate lua alte masuri pentru a-si recupera datoria, in cel mai nefericit caz, speram ca nu e cazul.
Nu va culcati pe o ureche, bancile nu sunt ''maica Thereza''...intotdeauna isi vor recupera banii.
Posibil creditorul o sa inceapa executarea silita a dvs.
Iuliana Cermak, Avocat
V amultumesc pentru raspunsul prompt.
Cu multa placere, dar luati masuri....noi dam simple sfaturi, si chiar este o chestie serioasa, nu te joci cu asa ceva.