Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... vecini galagiosi
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

vecini galagiosi

Buna ziua. Sunt din Craiova si de curand am cumparat un apartament la etj 4 in care ne-am si mutat,insa am descoperit ca sub noi la etj3 locuieste un pustan de aprox 16-17 ani care nu are alta ocupatie decat ascultatul de manele non-stop
.Am incercat sa vorbim cu el fara nici o rezolvare,si cu mama lui dar degeaba.El locuieste singur mama lui venind de 2 ori pe sapt sa ii faca mancare si atat.Aduce tot felut de baieti cu care se cearta, si asculta muzica incontinuu. Ce putem face pentru ca suntem efectiv disperati ,avem rate foarte mari la acest apartament ,facem sacrificii foarte mari pentru el ca sa ne gandim cu groaza cand trebuie sa ajungem acasa.Am fost la sectia de politie de care apartinem am facut reclamatii si decratii dar degeaba.Am inteles ca daca are intre 16 si18 ani nu are venit si politia nu are cum sa il oblige sa plateasca amenzile,este adevarat asa ceva? sa plateasaca cine la crescut nu e normal?Va rog sa imi dati un raspuns caci nu mai putem zi si noapte la noi in casa sunt numai manele ,plang incontinuu caci nu am crezut ca ni se poate intampla asa ceva si sa fie fara rezolvare caci asa pare.Eu sunt medic rezident iar sotul meu prefesor,avem foarte mult de invatat amandoi dar ce sa spun efectiv nici nu ne auzim intre noi cand vorbim,dar de invatat,Va rog sa imi spuneti ce sa fac ,cui sa ne adresam .va multumesc anticipat.
multumesc tuturor pentru raspuns :)
nancyadina, utilizator