Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... legislatie protectia consumatorului
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

legislatie protectia consumatorului

Salut,
Stie cineva ce prevede legea in cazul in care se livreaza un produs fara manual (nici macar in engleza) ?
Obligatoriu este ca produsul sa fie insotit de Manual sau instructiuni de folosire in limba romana, iar in cazul in care furnizorul refuza, va puteti adresa cu plangere Oficiului pentru Protectia Consumatorului din raza teritoriala in care se afla furnizorul.