Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... recuperare datorii de catre o societate recuperari ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

recuperare datorii de catre o societate recuperari creante

in anul 2000 am avut abonament la telefon mobil la una din retelele de telefonie mobila, iar in luna septembrie mi-a venit factura cu suma de 200 lei. intrucat mi s-a parut o suma enorma la acea data, m-am deplasat la societatea de telefonie, unde am sesizat acest fapt si mi-au spus la acea data ca s-a facut o greseala si ca o vor repara. precizez ca am platit in continuare abonamentul pana la sfarsitul perioadei de contract. in anul 2007 am primit o notificare de la firma o firma de recuperatori, ca as avea de platit vreo 500 de lei, reprezentand datoria de 200 lei si comisionul lor. dupa acea notificare la perioade de aproximativ 1-2 luni primesc telefoane si mesaje de amenintare de la acesti recuperatori. doresc sa aflu daca pot sa ma actioneze in judecata si daca au castig de cauza si de asemenea cum ;pot scapa de ei, intrucat a devenit stresant. va multumesc
iulianciolan, utilizator
iulianciolan a scris:

in anul 2000 am avut abonament la telefon mobil in reteaua ......................................................, iar in luna septembrie mi-a venit factura cu suma de 200 lei. intrucat mi s-a parut o suma enorma la acea data, m-am deplasat la ............................... Sibiu, unde am sesizat acest fapt si mi-au spus la acea data ca s-a facut o greseala si ca o vor repara. precizez ca am platit in continuare abonamentul pana la sfarsitul perioadei de contract. in anul 2007 am primit o notificare de la firma ........................................., ca as avea de platit vreo 500 de lei, reprezentand datoria de 200 lei si comisionul lor. dupa acea notificare la perioade de aproximativ 1-2 luni primesc telefoane si mesaje de amenintare de la distinsii recuperatori ai.................................................... dores sa aflu daca pot sa ma actioneze in judecata si daca au castig de cauza. va multumesc

Va rog sa stergeti denumirile societatilor implicate in discutie si va invit sa cititi Regulamentul de postare in forum.
Multumesc.