Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie comunitara
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie comunitara

cu 12 ani munciti in romania si alti 10 in spania as putea lua o pensie in momentul implinirii varstei de pensionare?;);):help:
Cei 12 ani in Spania sunt cu carte de munca? V-ati platit aici in Romania contributiile?
Daca pentru minim 3 ani din cei 10 ani lucrati in Spania s-au platit contributiile obligatorii, veti beneficia de pensie din partea statului roman (pensie pentru limita de varsta).