avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 210 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general despre oug 13/2010
Discuție deschisă în Contabilitate în general

despre oug 13/2010

Scutirile acordate angajatorului pentru o persoana luata din somaj se calculeaza la salariul de incadrare sau la salariul minim? Este scutit angajatorul si de plata comisionului la ITM ? Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Contabilitate sector 4 evoCONTA , Contabil 16:21, 18 Octombrie 2010
Help,nu ma descurc la sanatate cu scutirea.
Eu am situatia in care am 1 singur angajat si nu stiu unde sa trec scutirea conform og 13.
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Oug 13 - urgent balint lucia balint lucia Buna ziua, revin cu un subiect care a mai fost discutat pe forum , dar am unele nelamuriri.Am incadrat o persoana conform oug 13/2010, am obtinut adeverinta de ... (vezi toată discuția)
Ordonanata 13 /2010 lenareg lenareg Cum se calculeaza si cum se contabilizeaza scutirile prevazute de ordonanta 13/2010 la un salar de incadrare de 720 si vechime de 5%? Declaratiile se ... (vezi toată discuția)
Oug 13/2010 jalina1982 jalina1982 Buna ziua. Va rog daca sa mi spuneti cum se contabilizeaza scutirea de contributii conform oug 13/2010, atat cele retinute de la salariat cat si cele datorate ... (vezi toată discuția)