Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... FIRMA INACTIVA
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

FIRMA INACTIVA

Buna ziua
Am fost declarat inactiv fara sa stiu, am functionat normal pana nu mi-a mai primit declaratiile la ANAF, m-am judecat cu ei si am pierdut, nu am nici un fel de datorie la stat si nici la furnizor vreau sa intru in faliment . Se poate in aceste conditii? Ce mi se poate intampla?
Multumesc pentru raspuns
Daca continuarea activitatii nu implica confiscarea veniturilor ci numai plata unor amenzi nu ma deranjeaza sa continuii activitatea , daca nu aleg varianta a doua daca este mai sigura si-mi infiintez o noua societate .
Nu stiu ce sa aleg din aceasta cauza oscilez
puteti sa intrati i aliment oricand daca faceti cerere.
Multumesc foarte mult . Saptamana viitoare incep procedura