Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... asistent social
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

asistent social

buna seara ,
Am si eu o intrebare si nu stiu cui trebuie sa ma adresez. Mama mea este asistent social. Cei de la primarie de acolo nu ia dat salariu pe luna aceasta spunandu-i ca nu mai exista fonduri pentru asa ceva. Cei de la primaria din satul vecin au dat salariile pentru asistenti sociali . Se poate face ceva in legatura cu acest lucru ??? va rog unde as putea sa ma adresez ,...si ce as putea face ?
Din pacate plata asistentilor sociali depinde de sumele alocate in buget cu aceasta destinatie .... iar daca nu mai sunt, doar o rectificare de buget mai poate salva situatia.
inteleg ...dar de ce satul alaturat au primit salariile si cei din satul mamei mele nu ??s-au depinde de primarie ?:(