avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 617 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Drumurile din sate si imprejurul lor
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Drumurile din sate si imprejurul lor

Locuiesc intr-un sat banatean mic dar frumos , cu apa curgatoare si peisaje minunate. Dar din pacate cine aude de numele satului nu vrea sa vina , din cauza drumului din sat si linga sat. Au dreptate deorece aici nu se poate circula , decit cu tractorul.:P
As dori sa fac ceva in acesta privinta , dar nu stiu cui sa ma adresez.
Daca dori-ti sa ma ajuta-ti va rog , sa-mi scrie-ti.

Va multumesc
Cel mai recent răspuns: victoria wagner , utilizator 22:44, 31 Octombrie 2014
Primarul din satul Dvs ar putea sa va ajute. Măcar sa cumpere cite un tractor pentru fiecare...
Ultima modificare: Vineri, 31 Octombrie 2014
av_silvia_margineanu, utilizator
Primaria sa aloce fonduri pentru reparatia drumurilor, stimata doamna.
Sunt anumite măsuri alocate pentru astfel de proiecte, cu fonduri europene, dar trebuie sa se si implice cineva.

Ultima modificare: Vineri, 31 Octombrie 2014
av_silvia_margineanu, utilizator
Multumesc mult doamnei avocat si am ia iau legatura cu primarul comunei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dati in judecata pentru ca si-au construit singuri un pod furgim furgim Va rog sa cititi povestea si comentariile din linkul de mai ... (vezi toată discuția)
Toaletare/taiere copaci drum judetean Lulica Lulica Buna ziua As dori, daca stie cineva, sa-mi spuna si mie cine se ocupa cu taierea/toaletarea copacilor aflati pe marginea unui drum judetean (exceptand hotii ... (vezi toată discuția)
Ce pot face ca primar? Lulica Lulica Nu sunt eu primarul.... un vechi prieten, dintr-o comuna din Baragan, a fost ales. Prima candidare, primul mandat. Veselie maxima pana la un punct. Adica pana ... (vezi toată discuția)