Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... indice robor
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

indice robor

AM FOST IN DISCUTIE CU O BANCA PENTRU UN CREDIT CU GARANTIE SI AM DISCUTAT DESPRE O ANUMITA DOBANDA.IN CONTRACTUL DE CREDIT APARE INDICELE ROBOR PLUS ......NLA SUTA. ESTE CORECT SI LEGAL IN ACEST MOMENT
DA.
Conform reglementarilor BNR, bancile aplica indicele ROBOR la care adauga si o dobanda care variaza de la o banca la alta. Atentie la introducerea in contractul de credit a unor comisioane mascate sub diferite denumiri.