Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... enel
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

enel

BUNA ZIUASTAU CU CHIRIE DE 15 ZILE LA CASA IN OGRADA,APARTINE DE TANDAREI.CAND AM INTRAT IN CASA AM LUAT NR. CE LA CONTOAR CARE ERA 181,PROBLEMA ESTE CA CONSUM CU FRIGIDER,2 CALCULATOARE UN TELEVIZOR MIC,BECURI CONSUM REDUS.AM CONSTATAT UN CONSUM DE 117 KW AN 15 ZILE,MI SE PARE EXAGERAT.CONTUARUL ESTE ELECTRONIC.
UNDE AS PUTEA SA MA ADRESEZ.ASTEPT RSP.DMV.
La Electrica, anuntati ca aveti suspiciuni in privinta corectitudinii inregistrarii consumului de catre contuar si o sa vina sa faca verificari, sa-l schimbe eventual.
117KW este un consum mediu normal pentru 15 zile.
Nu vad care-i problema.
Doua PC-uri cu componente neeficiente energetic pot consuma doar ele 1KWh.
BX, utilizator