Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... clauza contract
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

clauza contract

Buna ziua,
La un contract de prestari servicii internet, pot notifica incetarea unei clauze, care prevede o singura prestatie din toate, bazindu-ma pe o clauza de denuntare unilaterala a intregului contract?
Daca prin clauza de care aminteam pot rezilia contractul in intregime, nu vad de ce nu as putea sa fac sa denunt doar una dintre prestatiile prevazute in contract.
Va rog sa ma sfatuiti.
Multumesc !=D>
Buna ziua !
Este diferenta intre modificare ( ceea ce doritidvs.) si denuntare ( clauza existenta) ...
Solutia legala la ceea ce doriti dvs. este modificarea contractului cu acordul ambelor parti sau rezilierea contractului si incheierea unuia nou in noile conditii .
~ Conținut șters la cerere ~