Forum Discuţii juridice Executare silită neintelegere termeni
Discuție deschisă în Executare silită

neintelegere termeni

Ce insemna - lipsă procedură cu părţile. Se menţin dispoziţiile încheierii anterioare; cu toate ca eu am trimis un inscris ca judecata sa se faca in lipsa mea.
inseamna ca instanta a dispus amanarea cauzei intrucat nu s-a indeplinit citarea conform codului de procedura civila.faptul ca ati depus cerere de judecare a cauzei in lipsa nu are legatura cu obligativitatea instantei de indeplini procedura de citare cu partile din dosar.
nu ati fost citat corect si legal d. p. de v. procedural; procesul se va judeca in lipsa d-voastra, dar numai atunci cand " procedura este completa ", adica toate partile vor avea cunostinta de termen.
avocat Cristina Popescu
Va multumesc pentru raspuns.