Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... plata concediului de odihna neefectuat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

plata concediului de odihna neefectuat

Sunt in concediu crestere copil din 1 februarie 2010.Nu am putut efectua concediul de odihna pana la data de 31 august 2010 si ca urmare am facut cerere pentru plata acestuia pentru lunile lucrate (1 sept-31aug 2010).Lucrez in invatamant ca suplinitor si ca urmare nu pot afectua acest concediu in anii urmatori pt ca voi fi in alta institutie.la 31 aug mi s-a incheiat contractul d emunca cu scoala in care am lucrat pana la intrarea in CCC. Am dreptul la compensarea in bani a CO neefectuat intrucat mi s-a incheiat CM?
mary8040 a scris:

Sunt in concediu crestere copil din 1 februarie 2010.Nu am putut efectua concediul de odihna pana la data de 31 august 2010 si ca urmare am facut cerere pentru plata acestuia pentru lunile lucrate (1 sept-31aug 2010).Lucrez in invatamant ca suplinitor si ca urmare nu pot afectua acest concediu in anii urmatori pt ca voi fi in alta institutie.la 31 aug mi s-a incheiat contractul d emunca cu scoala in care am lucrat pana la intrarea in CCC. Am dreptul la compensarea in bani a CO neefectuat intrucat mi s-a incheiat CM?

La incetarea c.i.m. aveti dreptul la compensarea in bani a CO neefectuat.
multumesc mult pentru raspunsuri