Forum Bani şi Afaceri ... Bursa de valori in legatura cu despagubirea proprietatii - actiuni
Discuție deschisă în Bursa de valori

in legatura cu despagubirea proprietatii - actiuni

in conditiile in care doresc instrainareaactiunilor sau depunerea acestora catre o companie care imi poate da un numerar avantajos ,se poate unde trebuie sa ma adresez si un site pt interesul personal.multumesc
Utilizatorul doreste sa-si vanda niste actiuni despre care nu stie nici macar valoarea, la noi in tara, nu in alte tari.
Deci vorbim despre teritoriul Romaniei.
De vandut le vinde si eu am intrebat la ce valoare le vinde si mai adaug acum, cine i le cumpara? Ca daca gaseste sa vanda si el cere 100.000 lei pe ele si se gaseste cineva care sa-i ofere acesti bani foarte bine, sa le vanda.

Eu am raspuns la situatia care se intalneste cel mai des, de departe cel mai frecvent, si anume la situatia in care cineva a fost inzestrat de statul roman cu un certificat de actionar la nu-stiu-ce-societate-comerciala sau SIF in cadrul Programului de Privatizare in Masa, vestitul PPM - dupa cum a optat fiecare - si se trezeste dupa 20 de ani ca are acest certificat si se intreaba ce face cu el. Iar eu am raspuns cum sa procedeze pentru ca numai in acest mod se poate vinde.
Asta e!
elga50, moderator
Buna seara,
daca nu v-ati rezolvat problema pana acum sunt interesata de cumpararea actiunilor.