Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua

Sunt un baiat de 17 ani.si ash avea nevoie de cateva lamuriri.si sfaturi.
am un prieten.care a intrat la pucarie de 4 luni pe arest preventiv.inca nu ia dat sentinta.si cel mai atre ma deranjeaza ca nu-l judeca odata.
ce as putea face pentru a grapi procesul de judecare?
tot il amana de pe o luna pe alta.
baiatul a furat un lant de aur.este judecat de talharie.are 17 ani.in aprilie face 18 ani.si mie frica sa nu-l tina sa pana in aprilie sa il judece ca major.
ce sanse are sa-l scoata in libertate?
chiar va rog sa ma ajutati.
e urgent
Va Multumesc Mult!
d-voastra nu puteti face nimic, iar pedeapsa prietenul o va primi ca minor, chiar daca va fi condamnat in majorat; daca a fost arentat preventiv si judecat in stare de arest sunt f. putine sanse sa primeasca o condamnare cu suspendare, dar nu imposibil.
avocat Cristina Popescu
cum as putea face sa am sansa sa il scot ?
ca acolo este batut.ii fura lucruri.
si mama lui nu stie ce poate sa faca sa fie mai bine.
am nevoie de un raspuns urgent