Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... drepturile pacientului in clinici private
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

drepturile pacientului in clinici private

Am ca doctor de familie un specialist de la o clinica particulara. Pe sit-ul lor nu apare ce beneficiu( analize gratuite, internare in spital pentru control anual, etc) am eu in aceasta calitate. Puteti sa-mi spuneti dumneavoastra, daca nu punctual, macar legea in care sunt stipulate aceste lucruri?Multumesc mult.
analize gratuite (doar cele decontate de casa) si anumite pachete de baza de care ar trebui sa intrebati.
Nu inteleg care sunt pretentiile dv. ca sa caut o legea in domeniu. Pentru ca asa zis mi se pare ca este o decizia, o angajarea pur si simplu libera. Puteti sa fie mai mult explicit?