Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... spitalizare
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

spitalizare

daca palatesti asigurarea medicala la casmb in decembrie si tu ai fost internat pe 20 noiembrie este vreo problema...eu fiind persoana fizica fara venit...
nu ar trebui sa aveti probleme deoarece atunci cand ati incheiat contractul cu casa de asigurari de sanatate dvs. ati achitati pe 6 (sase) luni retroactiv pt. ac asa prevede legea.
deci pot sta linistit ca mi-am facut multe probleme...
da, puteti sta linistit.
Daca se va ajunge in instanta din cauza excesului de zel al unor functionari din cadrul Casei de asigurari de sanatate , va puteti apara pe motivarea aratata de mine mai sus , solicitand respingerea actiunii ca lipsita de interes.
Daca va fi nevoie , ma puteti contacta.