Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... spatiul de lucru pentru o persoana
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

spatiul de lucru pentru o persoana

Imi poate spune cineva, conform dreptului muncii cati metrii patrati sunt necesari unei persoane s-si desfasoare activitatea (intr-un birou cu calculator).

Multumesc
Nu am idee sa existe o astfel de reglementare#-o
stiu ca exista o directiva europeana care specifica la cati cm trebuie sa fie monitoarele de persoana...si ce cantitate in m3 de aer trebuie sa aiba minim camera...si ca trebuie sa aiba ventilatie corespunzatoare...pentru a elimina noxele din ventilatia sursei de la computer....teoretic directiva face parte din legislatia noastra...si mai erau niste directive tot asa care spuneau ca trebuie sa aiba unde sa stea jos :P nu poti sa il lasi in picioare :)) dar daca te gandesti la aia care stau in gherete ca paznici sau cei de la case de schimb valutar de 1m patrat :)) iti imaginezi ca e ok :P