avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 572 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... casa din 1964,fara autorizatie,dar recunoscuta ca ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

casa din 1964,fara autorizatie,dar recunoscuta ca imobil in 1990.De unde i-au adevarinta??

tata construieste o casa in 1964.In 1980 intra pe ,,dplin"{sa spun asa},in legalitate prin recunoasterea acesteia in reg.arg.al comunei,cu nr de rol, si cap al familiei la aceea vreme tatal meu. De unde pot lua un act,o adeverinta ceva despre aceea casa avind in vedere faptul ca figureaza in reg agr.1986-1990 si in istoricul de rol fiscal 1980-1990,si tata nu a cerut niciodata desfiintarea acelui rol?? Tata a decedat,iar primarul din localitate unde se afla casa a instalat acolo un ,,Domn" cu care nu se poate sta de vorba! Am primit raspunsuri care m-au ajutat de pe acest forum,asa ca va rog poate mai ma ajutati!! Cu multumiri:vishenka:
Cel mai recent răspuns: ContSters160686 , utilizator 20:13, 20 Octombrie 2010
primaria are obligatia sa va dea aceste acte.dati in judecata primaria pt a fi obligata de instanta sa va comunice acel act.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Raspuns evaziv!! unde mai pot gasii aceste acte??? julius.jr julius.jr Am cerut la o primarie o copie dupa reg agr. anii 1980-1990,un istoric de rol fiscal,si o dovada despre desfiintarea unui rol! Si am primit copie reg agr ... (vezi toată discuția)
Teren unic,reg agr 1986-1990, doua persoane detin acelasi loc??? e posibil?? julius.jr julius.jr Am cerut la primarie extras din reg agr 1980-1990 pt nr de rol....Am primit extras din 1986-1990 pe numele...X care fig cu gospodarie indiv,cu toti membrii ... (vezi toată discuția)
Intabulare? e posibil asa? julius jr julius jr parintii unui prieten au construit o casa in anii 1970. Casa e trecuta in reg agricol al comunei respective,prietenul meu a scos copie dupa reg. agr.,istoric ... (vezi toată discuția)