Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... casa din 1964,fara autorizatie,dar recunoscuta ca ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

casa din 1964,fara autorizatie,dar recunoscuta ca imobil in 1990.De unde i-au adevarinta??

tata construieste o casa in 1964.In 1980 intra pe ,,dplin"{sa spun asa},in legalitate prin recunoasterea acesteia in reg.arg.al comunei,cu nr de rol, si cap al familiei la aceea vreme tatal meu. De unde pot lua un act,o adeverinta ceva despre aceea casa avind in vedere faptul ca figureaza in reg agr.1986-1990 si in istoricul de rol fiscal 1980-1990,si tata nu a cerut niciodata desfiintarea acelui rol?? Tata a decedat,iar primarul din localitate unde se afla casa a instalat acolo un ,,Domn" cu care nu se poate sta de vorba! Am primit raspunsuri care m-au ajutat de pe acest forum,asa ca va rog poate mai ma ajutati!! Cu multumiri:vishenka:
primaria are obligatia sa va dea aceste acte.dati in judecata primaria pt a fi obligata de instanta sa va comunice acel act.