Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vechime in invatamant
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vechime in invatamant

Un profesor cu definitivat si vechime in invatamant 6-10 ani are dreptul de a i se lua in calcul si vechimea dobandita in productie?(Mentionez ca a lucrat ca inginer agronom iar in invatamant este profesor pe catedra de agricultura)
Vechimea realizata in invatamant se trece pentru obtinerea gradului ... vechimea in productie ca agronom nu poate fi asemanata cu vechime in munca ca profesor.
Daca aveti de completat vechimea in invatamant, aveti 15 +10 (sau cat are efectiv - 7, 8, 9), daca aveti in specialitate (la catedra), 10. Pentru grad, a doua varianta.
elena138, utilizator