Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... drepturi minor roman in spania
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

drepturi minor roman in spania

Buna seara,

Am adus-o in Spania pe fiica noastra minora (7 luni).Eu lucrez aici.Vroiam sa stiu,are cineva idee daca ea are dreptul la alocatie aici?
Multumesc anticipat!
Daca incasati alocatia si in tara are dreptul la diferenta dintre alocatia din Spania si cea din tara, in caz contrar are dreptul la alcatia stabilita de statul spaniol, potrivit regulamentului UE 1408/2004.
Conditia este sa lucrati legal pe teritoriul acelui stat.
Mihaela Nevoie, Avocat