Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale acte pentru import
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

acte pentru import

Buna ziua, sper ca ma poate ajuta cineva, un prieten are o firma de prestari servicii si ar dori sa faca unele importuri, (nu de natura alimentara) asi vrea sa stiu ce acte si demersuri trebuie facute pentru a putea sa faca import pe firma.
Am inteles in principiu ca trebuie sa aiba un cod caen 5119!

Va multumesc frumos
Trebuie 4619 - Intermedieri in comertul cu produse diverse. Intrati pe www.customs.ro Importuri din UE sau din afara UE?