Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort

Daca doi soti divorteaza, iar copilul ramane la mama, care sunt conditiile ca tatal sa nu-si poata vedea copilul? Trebuie sa fi fost violent, etc? Se poate cere in instanta acest lucru? Va multumesc
De principiu, oricum ar fi tatal, tot va avea drept sa-si vada copilul, daca doreste.
Nu exista aceasta posibilitate deorece nu este decazut din drepturile parintesti si in principiu legea ,codul familiei ii permite sa aiba legaturi personale cu minorul.