Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... certificat casatorie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

certificat casatorie

sunt in prag de divort si sotul nu vrea sa imi dea certificatul de casatorie. pot solicita un duplicat? pot sa depun actele pt divort fara certificatul de casatorie?
Solicitati Serviciului de Stare civila eliberarea unui duplicat al certificatului de casatorie.
certificatul de casatorie deja existent ramane valabil? pot sa invoc in cererea pt eliberarea unui nou certificat problema cu sotul sau doar pierderea certificatului?

multumesc frumos!!
Certificatul ramane valabil,dv. primiti o copie...invocati doar reaua posesie!!!