Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Perle, nestemate, bijuterii ... francutii
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Perle, nestemate, bijuterii ... francutii

Overheard in ... (in locul punctelor de suspensie urmeaza numele unui oras sau al unui loc) apoi urmeaza o lista de enormitati comice debitate de oameni in diferite situatii. Cutuma este ca acestor enormitati sa li se dea un titlu adecvat care sa sporeasca efectul comic. Unul din cele mai bune site-uri in acest domeniu este cel al unor liceeni din Zalau unde am intalnit cateva "frâncuţii" cu totul memorabile.
Pentru ca longum iter est per praecepta sed breve et eficax per exempla sa vedem cateva "frâncuţii"

Doi boschetari, pe messenger
Păstaie: ai sa-mi dai 2 milioane pana joi?
Dacian: nu..
Păstaie: cum adica nu?
Dacian: ii ca un fel de da, numa ca invers

Heavy Night
La ieşirea din bar..
Dacian: Pe aici se intră afară?

Oglinda, oglinjoara, cine-i mai glumet din tara?

Poliţiţist rutier, prin megafon: CJ-36-XXX, trage pe dreapta, că am impresia că tu te uiţi în oglindă doar când te barbiereşti.

s.a.m.d.
Dupa fiecare francutie urmeaza persoana care a "overheard/overseen" francutia.

Ati prins ideea, nu-i asa? Booon! Acum sa vedem ce gasim prin preajma.

Cum sa ramai casatorit daca intr-un act autentic, notarul scrie "vaduv" ? Ha? :weg:

In contract scrie vaduv si automat trebuia indeplinita deschiderea succesiunii.

Tara, tara, vrem notari ... cat mai multi si cat mai mari!

Contractul de vanzare cumparare are nulitate judiciara, fiind o intelegere amiabila intre parti in raport cu Notarul public.

Sa se fractioneze primesc, dar atunci sa nu se imparta nimic

un bun de speţa teren intravilan fracţionat în 1/1 părţi indivize curţi-construcţii, 1/1 părţi indivize livadă, 1/1 teren arabil

Haideti sa nu lasam sa se piarda astfel de perle!
Adalbert Gabriel Gazdovici, Avocat
Ma inregistrat atunci cind purtam convobiri pe mes si web cu diferite persoane,(...)mai precis a instalat o ,, broasca" in calculator.

Atentie, pe langa virusi au aparut si broastele! :) Pentru debroscare apelati la De pa ne ro!
Buna ziua,
am dat o amenda de 100 lei :rofl: :strong: :yeah: 48 de ore, am mers pe o strada de 10m pe interzis.:dance3: in
Am platit sa nu pierd timpul (...)
Dapa ce am platit le-am dat un MAIL mai urat:
"De ce .... va luati salarile magarilor??
Sa ..... amenda peste ochi si sa .. ... pe justitiarul Gheorghe!"

Acum mi-au dat o amenda de 1000 lei.:(

Avem o problema la asociatia de proprietari: fostul administrator a decedat si ne-a lasat cu factura de la salubritate restanta pe 1,5 ani

Am inteles ex administratorul a inteles sa paraseasca aceasta lume
Dumnezeu sa il ierte

Virgula, oh virgula, bat-o vina!

Subiect: Amenintare cu moartea repetata

Ion (catre Gheo): No uite ma ce zice la gazeta! In America un om ii omorat in fiecare minut!
Gheo (ganditor): Ioooi, saraaacu de el! Da' oare cum poate rabda atata!
Sfat primit de la un utilizator

mergeti pe terasa si cu un "sarpe" il puteti desfunda , scurgerea de canalizare are iesire pe terasa

Ce a facut utilizatorul care a cerut sfatul!!

Am adus un domn cu o soparla