Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... juridic
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

juridic

buna ziua .. in urma cu ceva timp mi-am angajat 4 oameni pentru munca unui depozit dupa cum urmeaza: 1 lucrator, 1 gestionar , 1 agent de vanzari si 1 operator de date.

acum , gestionarul si-a inaintat preavizul de 15 zile conform contractului individual de munca. Intrebarea mea este :

- tinand cont ca nu am facut inventarul impreuna cu el si nici nu are un contract pe acea gestiune ( cu retinerea salariala, etc ) si nici procesul verbal de predare/primire nu l-am facut impreuna cu el ... care-mi sunt optiunile??

banuiesc ca daca ar fi sa-i cer sa faca inventarul sau sa-l facem impreuna , oricum nu-l va semna si-mi va spune sa predau eu gestiunea asa cum este ea urmatorului angajat pe respectivul post !!! ce pot face ??
Varianta cea mai buna ar fi sa faceti inventarul, astfel incat noului gestionar sa stiti ce predati ... insa daca constatati lipsuri in gestiune va fi foarte greu sa le imputati fostului salariat.