Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pot demisiona din functia de gestionar fara sa am ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pot demisiona din functia de gestionar fara sa am probleme?

buna seara , am o problema , pot demisiona din functia de gestionara fara sa am probleme ulterioare, tinand cont de faptul ca lucrez de 2 luni pe acest post iar la inceputul activitatii nu a fost facut inventarul impreuna cu mine desi exista marfa si nici procesul verbal de predare/primire ? am doar contractul individual de munca , nu am contract pe gestiunea respectiva si nici macar fisa postului nu am semnat-o, pracic am doar contractul individual de munca... nici macar nu stiu cine ar fi trebuit sa-mi predea gestiunea respectiva , depozitul fiind la inceput de drum .

va multumesc
puteti demisiona.oricum va trebui sa faceti inventarul gestiunii la plecare.nu vad ce probleme sa aveti ulterior din moment ce nu aveti un proces verbal de predare al marfii initial.
ma gandesc la imputari , in cazul unor minusuri , marfa a mai intrat si dupa agajarea mea... marfa pe care o livram
nu cred ca vi se va imputa ceva.dar inventarul marfii nu se face periodic in societatea unde lucrati?
timp de 2 luni de cand lucrez eu nu s-a facut, dar depozitul s-a deschis odata cu sosirea mea acolo , fiind prima gestionara ... iar primul transport de marfa a venit inainte sa semnez eu c.i.m , pe parcurs au mai fost intrari ..
Pentru a preintampina situatii neplacute,ca ulterior sa vi se impute eventuale lipsuri ,
este de preferat ca anterior incetarii raporturilor de munca, sa incheiati PV de predare primire marfa