Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... compatibilitate administrator public
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

compatibilitate administrator public

As dori daca ma poate lamuri concret cineva daca functia de administrator public la primarie (angajat ca personal contractual) este incompatibila cu functii in consiliile de administratie ale unor societati ca: -Regia autonoma a apei, Spital Municipal etc. Multumesc
Regimul incompatibilitatilor este stabilit doar pentru alesii locali, demnitari si functionari publici, nu si pentru personalul contractual. Asa ca dl. administrator public poate ocupa ce functie doreste in AGA si CA:(