Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract de cablu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract de cablu

Buna ziua...am si eu o intrebare...eu sunt chirias..iar contractul de cablu este incheiat pe numele sotiei proprietarului....eu tot am avut probleme cu operatorul meu de cablu..am vreo 5 reclamatii si una la opc...si nu prea s-a rezolvat nimik....am vrut sa reziliez contractul si mi-au spus k nu se poate fara achitarea unei taxe de 200 lei pt k este inainte de termen...acum a aparut o problema...sotia proprietarului a decedat (cea pe numele careia este incheiat contractul )....drept urmare din cate stiu eu...contractele cu executare succesiva se reziliaza de drept la moartea uneia dintre parti...dar nu stiu daca se aplica si la cele de cablu sau daca acestea pot avea unele clauze diferite...si daca se reziliaza de drept atunci daca eu nu mai platesc ce se intampla...imi taie cablu dar pot sa ma puna sa platesc suma restanta...sau pe sotul acesteia? Va multumesc anticipat
Notificatii pe cei de la cablu cu privire la faptul ca titularul de contract a decedat (atasati o copie de pe act deces) si nu doriti sa preluati contractul.