Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contracte de inchiriere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contracte de inchiriere

este corect ca in momentul inregistrarii contractului de inchiriere la administratia financiara lucratorul sa solicite semnarea contractului in fata lui?

Contractul de inchiriere se semneaza de catre parti ,la momentul cand acestea au dat acordul asupra clauzelor,urmand ca ulterior ,proprietarul sa inregistreze contractul la autoritatea fiscala
Poate daca lipsea semnatura dvs., in ideea sa fie legal incheiat.
Altfel ce treaba are lucratorul de la ghiseu, ca nu e notar?!