Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contracte de inchiriere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contracte de inchiriere

daca un apartament se inchiriaza la 5 persoane care nu fac parte din aceeasi familie ci fac parte din aceeasi formatie de lucru trebuie incheiate 5 contracte?
Se incheie un singur contract pentru toate cele 5 persoane.
Se incheie un singur contract in 6 exemplare.
1 pentru locator (dvs)
cate unul pentru cei 5 locatari.