Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutor pentru incalzire
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutor pentru incalzire

spuneti-mi va rog daca este normal sa mise elibereze adeverinta pe luna septembrie cu salariul net ce l-am realizat la ture de 12 cu 24. De retinut faptul ca nise platesc orele suplimentare o data la cateva luni.Nu mi se pare corect ,deoarece statul imi ia si asa multi bani pe munca,sanatatea si timpul meu de care-mi privez copii in primul rand. Desi nu se ia nicaieri in calcul, la primarie se ia in calcul si pensia alimentara(pe care o primesc foarte rar) a celor doi copii minori pe care ii am. Nimeni nu se gandeste ca muncim ca prostii si in curand nu o sa ne mai permitem nici sa supravietuim. Raspunde-ti daca sunt legale aceste doua chestiuni,va rog.Cea cu salariul si cea cu pensia alimentara.#-o#-o
se iau in calcul toate veniturile