Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... mutare temporara
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

mutare temporara

mutarea temporara in alt compartiment in cadru aceleasi institutii se poate face daca in cadrul acelui compartiment nu exista o functie vacanta sau temporar vacanta echivalenta?
posibil...dar,noi ne raportam la situatia actuala, nu la previziuni.:)
Eu am inteles ca daca primarul vrea poate sa faca oricand reorganizarea institutiei.Exista un termen sau un nr.de cate ori sa reorganizam institutia? Nu am citit asta.Primarul considera ca trebuie de 5 ori/an ,se reorganizeaza primaria de 5 ori . Corect?Daca mai are si majoritate in Consiliul Local e ca si aprobata.ANFP nu cred ca ar avea ceva de obiectat.Parerea mea.
da, teoretic, aveti dreptate. :)