Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... buna ziua
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

buna ziua

buna ziua , am cumparat o masina cu motor 1.2,si pe 3 luna viitoare am programare la rar, mia cerut 11mil ptr a o inscrie va rog mult sami spuneti daca in astia 11 mil intra si taxa de poluare care e 200 de euro sau trebuie sa dau 11 mil la rar si alti 200 de euro ptr taxa, va multumesc anticipat , o zi buna
Taxa de poluare nu se achita la RAR
Pentru serviciile prestate de RAR ,autoritatea elibereaza documente legale care precizeaza concret natura prestatiei-verificare,aplicare folie ,eliberare carte,etc
La RAR taxele sunt cam mari (nu includ taxa de poluare) si reprezinta contravaloarea prestatiilor de identificare la care iti elibereaza Certificat de Autenticitate, plus verificarea tehnica (care in general se face prin metode specifice.........$$) asta ca sa nu iti gaseasca noxe si alte deficiente tehnice)

ContSters82289, utilizator