Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contract de imprumut
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contract de imprumut

contract de imprumut [100000 euro] este valabil intre parti daca nu este autentificat la notar si este fara martori.si nu este semnat pe fiecare pagina de parti decit pe ultima pagina
este valabil daca se poate proba si cu martori despre existenta acestui imprumut.
in ce sens se poate proba cu martori? martori care au vazut,si daca au vazut.de ce nu s-au trecut pe contract cu semnatura ? si cu ce poate dovedi? doar oral? ca acest contract pune mariu semne de intrebare ca continut [multe greseli ] contractul este denumit imobilar.iar garantia este mobiliara.paginile nu sunt numerotate.decit ultima.nu au acelasi caracter si nu poate face dovada platii [decit cu acei presupusi martori]