Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cand si de la cine pot afla daca s-a facut recurs?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cand si de la cine pot afla daca s-a facut recurs?

15/09/2010 termen pentru a se lua cunoştinţă de întâmpinareşi înscrisuri Încheiere
20/10/2010 Admite excepţia nulităţii absolute a deciziei de sancţionare invocată de intimată. Admite contestaţia . Constată nulitatea deciziei nr. 69/23.03.2010 emisă de intimată. Dispune repunerea contestatoarei în situaţia anterioară concedierii sale, şi obligă intimata să o reintegreze pe contestatoare în postul şi funcţia deţinute anterior concedierii. Obligă intimata să plătească contestatoarei o despăgubire egală cu salariile indexate, majorate şi reactualizate şi cu celelalte drepturi de care ar fi beneficiat contestatoarea începând cu data desfacerii contractului de muncă şi până la data reintegrării efective. Definitivă. Cu drept de recurs în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 20.10.2010.
Soluţionare

29/09/2010 termen pentru administrarea probei cu acte
Încheiere

cel mai probabil nu s+a facut recurs ptr ca inca nu a fost comunicata hotararea..ptr ca dureaza cam o saptamana pana se redacteaza..dar puteti afla de la registratura instantei sau intrand pe portal.just.ro. , alegeti instanta si cautati dosarul dupa nr sau dupa parti..si aveti informatii acolo..
Trebuie sa stiti daca comunicarii hotararii primei instante si apoi sa calculati cele 10 zile pentru recurs ... dupa care mergeti la arhiva Tribunalului si vedeti daca s-a depus recurs.