Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Combustibil deductibil pt agentii de asigurari?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Combustibil deductibil pt agentii de asigurari?

Buna ziua,
Tin evidenta la o societate care este agent de asigurari si dupa cum va asteptati imi aduce luna de luna multe bonuri de benzi; normal le-am bagat pe cheltuieli nedeductibile. Dar stand sa fac paralela cu agentii comerciali care au dreptul sa deduca combustibilul ma gandesc ca si ei pot fi asimilati aici. Va rog sa lamuriti daca si pentru acesti agenti de asigurari combustibilul poate fi deductibil fiscal.
Multumesc anticipat pentru raspuns.
Se poate deduce cheltuiala, dar masinile trebuie sa fie "trecute" (proprietate, comodat, etc) pe firma.