Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cum pot sa primesc subventie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cum pot sa primesc subventie

Am cumparat o suprafata de pamant de la o persoana cu o chitanta de mana. Pana sa facem actele la notar, vanzatorul a murit si mostenitori nu are.
Ce trebuie sa fac eu acum sa pot lua subventia pe aceasta suprafata de pamant?
mai intai sa va regularizati actele.. trebuie facut proces.. va trebuie un avocat istet ca daca declarati mostenirea vacanta si o culege statul va fi mai greu.. in ce zona a tarii este situat pamantul?
Petre Enache, Avocat
Primordial este sa va lamuriti calitatea dvs asupra terenului cumparat
In situatia mentionata,numai instanta de judecata ,in baza probelor administrate poate dispune hotarare carea sa ateste calitatea dvs de proprietar asupra terenului
Numai in situatia in care obtineti document care sa ateste calitatea de proprietar al terenului,puteti demara formalitatile legale pentrui a obtine alte facilitati legal prevazute
Se afla la Topalu-Constanta
daca este vorba de subventia pt terenul agricol arabil atunci nu trebuie sa fiti neaparat proprietarul, doar sa declarati ca d-voastra il munciti
De acord.
Dar cum fac dovada ca il muncesc eu?
Cu cine fac contract de arenda, sau altceva?????