Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... cat ma costa sa scot diploma fiului meu de la facultate
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

cat ma costa sa scot diploma fiului meu de la facultate

fiul meu a facut un an de facultate la buget tcm iasi.acum din mative nu prea intelese de mine nu vrea sa mai continuie facultatea.nu a anuntat facultatea ca nu mai continua cursurile.ce trebuie sa fac ca sa-i scot diploma si cat ma costa?
banuiesc ca, este vorba despre dosarul de inscriere cu diploma de BAC. In aceasta situatie trebuie sa mearga personal sa isi ia acea diploma de BAC depusa in original la inscriere.
Va trebui sa se prezinte la secretariat de unde va primi o fisa cu care sa se prezinte la biblioteca univeritatii, la camin, etc pentru a i se completa fisa in sensul ca nu are datorii pe acolo. Daca are datorii, vor trebui achitate. Abia dupa completarea fisei i se va restitui diploma.