Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... judecat de 2 ori???
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

judecat de 2 ori???

Lichidatorul judiciar al unei firme (cu procedura de faliment deschisa) trimite renuntare la proces unei alte firme (pentru datorii) cu solutionare amiabiala.
Judecatorul decide ca renuntarea nu e legala si trimite judecare la alt tribunal (care nici nu are competente de drept comercial).
Firma parata este sau nu obligata sa dea curs citatiei in noul proces pentru aceeasi chestie?
Avem dovada renuntarii la primul proces.:O
Trebuie vazut exact despre ce este vorba si sa va aparati.