Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Vechime in munca
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Vechime in munca

Am avut un contract de colaborare la care angajatorul mi-a platit CAS.
In acelasi timp, aveam si contract individual de munca, la care institutia la crea eram angajat platea CAS.
As vrea sa stiu care este influenta contractului de colaborare asupra vechimii in munca pentru pensie.
Multumesc anticipat pt raspuns
Punctul de pensie va fi mai mare deoarece si contributia platita a fost mai mare.