avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1988 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Vechime in munca
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Vechime in munca

Am avut un contract de colaborare la care angajatorul mi-a platit CAS.
In acelasi timp, aveam si contract individual de munca, la care institutia la crea eram angajat platea CAS.
As vrea sa stiu care este influenta contractului de colaborare asupra vechimii in munca pentru pensie.
Multumesc anticipat pt raspuns
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 11:37, 1 Noiembrie 2010
Punctul de pensie va fi mai mare deoarece si contributia platita a fost mai mare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract individual cas ralucapascal ralucapascal Buna dimineata, In prezent am un venit net de 1200 lei, aproximativ 34 de ani vechime (nascuta in martie 1963) Doresc sa inchei un contract individual ... (vezi toată discuția)
Contract de muca vs. contract de colaborare Roxana_Mihaela Roxana_Mihaela prietenul meu urmeaza sa se angajeze si i-a fost propusa varinta contractului de colaborare pe motiv ca acesta ar fi mai avantajos. as vrea sa stiu care sunt ... (vezi toată discuția)
Beneficiile contractului de asigurare sociala incheiat cu casa de pensii alina0 alina0 Buna ziua, Sunt plecata din tara de 3 ani si m-ar interesa sa-mi mearga vechimea in munca. In sensul acesta am fost la Casa de Pensii a Municipiului ... (vezi toată discuția)