Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... A2-a facultate la buget
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

A2-a facultate la buget

Buna ziua,

Am urmat o facultate la taxa si acum as vrea sa urmez a2-a facultate. Intrebarea mea este daca nu am beneficiat de gratuitate pentru prima facultate as putea sa beneficiez la a2-a facultate daca media se incadreaza la buget sau nu se mai tine cont de medie fiind a2-a facultate? Multumesc
Din cate stiu eu, nu.
Ca si absolvent cu licenta, vi se aplica regula generala ce prevede plata taxelor de scolarizare in cazul in care urmati cursuri in cadrul unei alte facultati.