avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... A2-a facultate la buget
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

A2-a facultate la buget

Buna ziua,

Am urmat o facultate la taxa si acum as vrea sa urmez a2-a facultate. Intrebarea mea este daca nu am beneficiat de gratuitate pentru prima facultate as putea sa beneficiez la a2-a facultate daca media se incadreaza la buget sau nu se mai tine cont de medie fiind a2-a facultate? Multumesc
Cel mai recent răspuns: Aurelian Baciu , Traducator autorizat 14:54, 1 Noiembrie 2010
Din cate stiu eu, nu.
Ca si absolvent cu licenta, vi se aplica regula generala ce prevede plata taxelor de scolarizare in cazul in care urmati cursuri in cadrul unei alte facultati.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Locuri la facultate ! Gomez14 Gomez14 Exista vreo prevedere legala sau regula, in urmatorul caz: daca am beneficiat de un loc la buget in timpul facultatii, mai pot sa beneficiez de unul la o alta ... (vezi toată discuția)
Prima facultate la taxa, a doua la buget? urgent!! Victor_Crum Victor_Crum Daca in cadrul Universitatii am urmat prima facultate in regim de taxa, am dreptul ca la cea de-a doua sa intru la buget? din cate am inteles, daca prima a ... (vezi toată discuția)