Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Inmatriculare automobil in Bulgaria
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Inmatriculare automobil in Bulgaria

Salutari,
Am urmatoarea problema: am cumparat o masina din germania, si in baza unei procuri am facut contractu de vanzare cump pe numele unui bulgar (neam cu mine) cand am fost sa fac numerele de toll, in talon nu au vrut sa treaca numele lui ci al meu. Acum vreau sa o inmatriculez in Bulgaria, dar din cate am aflat bulgarii nu vor sa o inmatriculeze pe numele lui (chiar daca contractul e pe numele lui) pt ca in talon apare numele meu, intrebarea e... ce e de facut? cum se poate inmatricula? e valabil contractul initial? se poate face un alt contract de vanzare pe numele bulgarului acolo daca masina nu e inmatriculata la ei?
sandryn, utilizator
N+are nicio importanta pe numele cui e talonul . Numerele de zoll se fac intotdeauna pe numele celui care conduce masina acasa din Germania. fara nicio legatura cu proprietarul masinii. Mergeti cu ea in Bulgaria , si stiu ei ce au de facut acolo , nu va faceti griji.. Este bine ca ati facut cv pe numele bulgarului .