Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... cese poate intampla?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

cese poate intampla?

Am sustras bunuri in valoare de 28 ron dintr-un supermarket ,m-au prins cei de la paza,mi-au facut proces verbal,am achitat produsele.Mentionez ca nu am dat buletinul,dar numele l-am spus corect,si m-au mai intrebat cand am platit la o casa speciala,CNP(nu l-am stiut),mi-au cerut anul nasterii.L-am dat corect.Nu au chemat politia desi mi-au spus la inceput cavoi pleca cu politia de acolo.:(.Nu am cazier.)ce se poate intampla?????nu am platit decat produsele sustrase nu si vreo amenda????!!!!!am nevoie de un raspuns,sunt fffffffffffffff stresata.Recunosc,ca m-am purtat ok,am recunoscut vina din prima. multumesc:(:stunned:
daca nu au chemat politia, poate au renuntat sa faca plangere.
daca va fac plangere, posibil sa scapati cu amenda administrativa, avand in vedere suma si ca prejudiciul s-a recuperat, ca nu aveti antecedente penale..